Lensbaby Spark.

Když jsem kdysi dávno začínala objevovat kouzlo fotografie i nějak jinak a hlouběji, než jen coby dokumentační nástroj, docela jsem propadla žánru, který se nazývá Lomography.

V principu jde asi spíš o fotografie svým způsobem vadné, s kazem, což mně osobně tak nějak imponovalo. Hledání té zajímavosti a krásy v nedokonalosti, to je moje.

Už to bude dobrých pět let, co jsem k narozeninám od mého muže dostala nový objektiv, takovou velmi netradiční hračku z kreativní řady Lensbaby Spark. A právě fotky z něj mi připomínají i trochu Lomography styl.

Objektiv funguje na principu tzv. selektivního zaostřování. Ostří se manuálně pomocí stlačování měchu objektivu. Je to prostě hlavně velká zábava, protože dopředu je těžké odhadnout výsledek. Tedy pro mě zatím určitě. A to mě na tom moc baví.

Jejich heslo “See in a new way” je prostě výstižné.

S našimi dětmi je už zase větší zábava, jak povyrostly a jsou místy k nezastavení. Tak jsem po nějaké době teď konečně zase tento kreativní objektiv oprášila a pobavila se. Líbí se mi ten trochu “old school look” a dynamika.

Taky se vám z pohledu na tyhle fotky trochu motá hlava? A co vy a kreativní “kazová” fotografie? Líbí? Nelíbí?