Pavlova.

Řekla bych, že existují lidé, co sněhové pusinky milují, a ti, co jimi naopak opovrhují. Třeba můj táta by řekl: “Je to samej cukr, fuj.” On byl vlastně už kdysi dávno odpůrce cukru, když to ještě nebylo nijak rozšířeno.

Já jsem odjakživa jedna z tábora těch, co pusinky milují. A to tak, že hodně. Nejsem vyloženě ten typ “přes sladký”, ale pusinky zkrátka můžu. Stejně jako Salko a kondenzovaný mlíko obecně.

Není tedy divu, že dort Pavlova, nadýchaný jako sukýnka slavné baletky, pro kterou byl v podstatě tento dezert “vynalezen”, mě okamžitě nadchl. Mám pocit, že poprvé jsem o něm slyšela od Jamieho Olivera. On by mi teda Jamie asi dokázal “prodat” cokoli. Jeho nadšení pro jídlo a chutě a experimentování je zkrátka nakažlivé.

Přesto jsem však realizaci tohohle nadýchaného dezertu dlouho odkládala. Asi se mi zdálo, že to není jen tak. A přitom je to šíleně jednoduchý.

Měla jsem v lednici zbylé bílky, tak jsem se do toho pustila. Na internetu jsem našla pár receptů a upravila si je.

Suroviny:

  • 4 bílky
  • 200g cukru (kombinovala jsem moučkový cukr a hnědý cukr krystal, proto to zabarvení), příště dám cukru určitě míň
  • 1 kávová lžička vinného octu

Bílky jsem vyšlehala ve sníh a potom po lžicích zašlehala cukr. Pak jsem přidala ocet. Nakonec jsem vše vyklopila na plech vyložený pečícím papírem a rozetřela do požadovaného tvaru dortu. Je to rychlovka. Jediné, co trvá, je pečení/sušení. Troubu jsem předehřála na 150 C a jakmile jsem dort vložila, stáhla jsem teplotu na 140 C. Po 15 minutách jsem teplotu ještě snížila na 130 C a pekla jsem asi 1 hodinu 15 minut. Trouba by se během pečení neměla otvírat, což mně se nepodařilo. Můj nezbedný synek ji otevřel a dort pak trochu “spadnul”.

Je možné dort připravit večer a dozdobit ráno, jak jsem to třeba udělala i já (mě k tomu vedla především časová tíseň, ale dortu to odležení může prý prospět). Zdobila jsem pomazáním lemon curd, šlehačkou, ovocem a fialkami, co jsme s dětmi natrhali na procházce.

A nakonec i jedno foto z iPhonu, s ručičkou mé dcerky.

Co vy a pusinkové dezerty? V jakém jste týmu?